wtorek, 17 listopada 2009

Zaproszenie do Pomarańczowej Twierdzy


Zasadniczo nie specjalnie uczestniczę w życiu fandomowym. Na konwentach jest za głośno i za tłoczno, dookoła kłębią się dziwactwa, wyrosłem ze spania na szkolnej podłodze i mycia się w śmierdzącej toalecie. Jeśli już ruszam się na konwent, to taki, który odbywa się w Warszawie: ot chyba starość albo lenistwo przeze mnie przemawia. W tym roku byłem tylko (a może aż?) na jednym konwencie, na Avangardzie, ale zapowiada się, że będę też i na drugim.

Tu i ówdzie wspominałem o Klubie "Twierdza" do którego należę. Działamy od lat prawie dwudziestu, ja sam w weekendy gnam na Starówkę od 16. Zajęcia odbywają się w Staromiejskim Domu Kultury w soboty od 9 do 15, w niedziele od 16 do 21. Walczymy jeszcze o poniedziałki. Kiedyś w Klubie panowały RPG-i, potem gry karciane, bitewne, a obecnie planszowe. Ale nie o tym miała być mowa, to jedynie mała kryptoreklama. Jesteśmy zaprzyjaźnieni z fanami Mordheim, stowarzyszonymi wokół strony Najmita i owi ludzie organizują konwent! Nazwali go Pomarańczową Twierdzą, będzie się odbywał w dniach 5-6 grudnia w liceum im. S. Batorego w Warszawie. Nasz Klub będzie odpowiedzialny za planszówkową sekcję imprezy, do udziału w której serdecznie Was zapraszam. Przyjdźcie, poznamy się, pogadamy i może w coś zagramy.


Link do strony z informacjami znajduje się tutaj.

5 komentarzy:

 1. Twierdza to faktycznie chyba najstarszy klub który przetrwał do dziś. Wybieram się już do was jakiś czas ale muszę poczekać aż mi dzieci podrosną :-). Sporo tam osób z mojego klubu z Natolina (Telkontar) - umarł śmiercią naturalną.
  Dla mnie ciekawe jest to, że na przykładzie Twierdzy można świetnie zobaczyć jak przez te wszystkie lata zmieniały się trendy. Od RPG do gier planszowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego nikt mi nie powiedział, że w moim LO będzie ludkowa impreza?! To nie fair... co ciekawe, szkoła się do was nie przyznaje :)
  Miejsca, przynajmniej w auli, będziecie mieli sporo. Aż chyba specjalnie przyjdę do szkoły w weekend :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Hunab.cu myslalem ze wiesz. Wlasnie z tego wzgle ze to twoja buda :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to widzisz. Ludzie trzymają najciekawsze z daleka od młodzieży, żeby się przypadkiem nie zainteresowała. :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie gadać, tylko przychodzić! :)

  OdpowiedzUsuń