poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Testy D&D Next - kilka faktów

Internet jak zwykle huczy od plotek. Niektórzy twierdzą, że D&D Next już napisano i na rynku ukaże się jesienią. Według nich całe beta testy to pic na wodę, fotomontarz i dostaniemy taką grę jaką chce WotC, a nie fani. Jak będzie, zobaczymy dość że wierzę w zapowiedzi firmy i nie mogę się doczekać zaprezentowania piątej edycji.

Dziś otrzymaliśmy kilka infromacji na temat, jak ma wyglądać proces testowania. Wszystko rozpocznie się 24 maja bieżącego roku. Na sam początek otrzymamy pre-generowane postacie, trochę później najbardziej bazowy zestaw, o jakim mogą myśleć klasycy. W początkowych fazach testów będziemy mogli wybierać pomiędzy człowiekiem, elfem, krasnoludem i niziołkiem oraz wojownikiem, magiem, złodziejem i kapłanem.

Celem pierwszej fazy testów jest odpowiedź na pytanie: czy gra działa? Czy jest fajna? W zależności od zebranych ocen, podjęte zostaną kolejne kroki.

4 komentarze:

 1. Ja dalej jestem sceptyczny jeśli chodzi o 5e, ale po odejściu Monte Cooka spoglądam na tą edycję bardziej przychylnym okiem :)

  Na tą chwilę nie zamierzam kupować podstawek - nie potrzebuję gry emulującej edycje 1-4, skoro mam AD&D 2ed, PF i 4e plus Swords & Wizardry. Next musiałby mieć coś, czego nie ma w innych systemach - na kupowanie "bo do kolekcji" niestety nie starczy miejsca ani funduszy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozpoczęcie testowania mechaniki od wykorzystania gotowych postaci wydaje mi się bardzo dobrym pomysłem. Jeśli coś nie będzie działać już wtedy, to tym bardziej nie zadziała przy większej liczbie dostępnych opcji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja pokładam olbrzymie nadzieje w D&D: Next!

  OdpowiedzUsuń
 4. @Enc: Ja wiem, jak to się skończy. Kupię, bo jestem kolekcjonerem. Co do odejścia Cooka, mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie jestem jego fanem, z drugiej, czy nie stoi za tym coś, co mi się jeszcze bardziej nie spodoba?

  @Ifryt: Zgadzam się. Z testami D&D Next mam jeden problem: chciałbym aktywnie w nich uczestniczyć, ale z wiadomych powodów mogę nie mieć czasu :)

  @Oskar: Ja podobnie, pokładam nadzieje, ale raczej od AD&D mnie raczej nie odciągnie.

  OdpowiedzUsuń