wtorek, 10 kwietnia 2012

Rise of the Underdark

Mroczne elfy zawsze cieszyły się ogromną popularnością fanów Dungeons&Dragons. Połączenie gracji, piękna z okrucieństwem i złem było tyleż zwodnicze, co fascynujące. Książki R.A. Salvatore opisujące życie drowowego renegata Drizzta Do'Urdena podsyciły tę fascynację, co poskutkowało masą odstępców od standardów tej rasy. Nic zatem dziwnego, że Czarodzieje z wybrzeża postanowili drowowym wichrem tchnąć wiatru w żagle czwartej edycji.

Ten rok upłynie nam pod znakiem wydarzenia, jakim jest Rise of the Underdark. Zastępy Pajęczej Królowej mają wychynąć z Podmroku i wziąć szturmem ostatnie bastiony ras podsłonecznych, aby cały Faerun wyznawał tylko Lloth.

W skład tego wydarzenia mają wchodzić przeróżne elementy: osią centralną będą przygody ze znanych już seii D&D Encounters i D&D Lair Assault. Ten pierwszy rozpocznie się za około półtora miesiąca i będzie nosił tytuł Web of Spider Queen. Na razie niewiele o nim wiadomo poza tym, że wracamy do podstaw. Czy to kolejny uśmiech w stronę fanów starszych edycji, czy może inspiracja bogatą historią Faerunu?

Pod Cienistą Doliną (Shadowdale) korytarze ciągną się głęboko i rozlegle. Choć dni, kiedy mroczne elfy rządziły tą kraina minęły już dawno, to drowy nie zapomniały o nich i wraz ze swoimi sługami planują odebrać to, co im się należy. Czy przypadkowi bohaterowie zdołają ich powstrzymać? Co czeka ich w pokręconych korytarzach, gdzie z pewnością przyda im się wiedza zawarta na kartach Dungeon Survival Book? Czas pokaże. Wiadomo na pewno, że czeka ich trzynaście spotkań, które zaprojektował Logan Bonner.

Kiedy już bohaterowie nabiorą wprawy w walce ze sługami Pajęczej Królowej, mogą zechcieć zmierzyć się z niebezpieczeństwami, jakie prezentują sobą podziemia Undermountain. Zapewni je czwarta odsłona D&D Lair Assault: Spiderkiller. Tam gdzie niegdyś rządził szalony mag Halaster Blackcloak, teraz rządzą mroczne elfy. I nie podoba im się, że poszukiwacze przygód zamierzają wtrącać nos w nieswoje sprawy. To spotkanie jest przeznaczone dla bohaterów na dziewiątym poziomie doświadczenia, a graczy na chyba jeszcze wyższym.

Ciekawostka jest fakt, że przygoda czerpie inspiracje zarówno z wcześniejszych dodatków jak i powieści.

W klimaty związane z drowami wprowadzić ma nas przygoda Sun Never Rises, która zostanie zaprezentowana na konwencie PAX: East. Pod Daggerdale czai się zło, z trzewi Podmroku maszeruje armia mrocznych elfów. Kapłanka Lathandera  Dareen Travaskyr od lat służy swemu panu, niosąc światło pranka mieszkańcom Dagger Falls. Spływa na nią boska wizja, zwiastująca misję: ma stworzyć ikonę, która wspomoże ludzi dobrej woli w nadciągającej wojnie. Ale zło ma swoich szpiegów wszędzie...

Oprócz tych przygód czeka nas premiera Menzoberranzzan czyli settingu na rok 2012. Wygląda na to, że  mroczne elfy postanowiły rzucić światu wyzwanie!


2 komentarze:

  1. Jest jeszcze przygoda "Halls of Undermountain", która ma być w jakiś sposób związana z nowym sezonem Lair Assault. Poza tym Wizardzi na tej swojej stronie poświęconej całej akcji reklamują jakiś komiks, ale co do dokładnie jest i na ile będzie związane z drowami to nie wiem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Komiks mi umknął. O Halls of Undermountain myslę z perspektywy drugiej edycji, gdzie to był osobny twor, nie powiązany z innym "klimatem", więc dzięki za uzupełnienie informacji.

    OdpowiedzUsuń