poniedziałek, 23 maja 2011

Koniec Mongoose RuneQuest II!

Drogi Mongoose Publishing i należącego do Grega Stanforda Issaries Publishing rozchodzą się! Oznacza to nic innego jak koniec linii Mongoose RuneQuesta II. wielka szkoda, bo moim zdaniem pod flagą brytyjskiego wydawnictwa gra nabrała wiatru w żagle i powróciła w należnej jej chwale. Niestety, Glorantha okazała się kością niezgody. Świat ten, niezwykle bogaty, rozbudowany i złożony, okazał się zbyt skomplikowany i nie był w stanie przyciągnąć nowych graczy, a jego twórca nie zgadzał się na uproszczenia i generalizacje.

Tutaj znajduje się ogłoszenie o rozwodzie.

Podczas gdy prawa do świata pozostają przy ich autorze, mechanika k100, reguły i zasady będą nadal własnością Mongoose Publishing. Elementy charakterystyczne dla Gloranthy zostaną z niej usunięte lub przemodelowane tak, aby nie naruszały praw autorskich. Nowa gra, Wayfarer ma nadal być podstawą na której będą wspierać się przyszłe publikacje wydawnictwa. Ma być odpowiednikiem Travellera, który jest bazą dla systemów przyszłościowych.

Oficjalna strona gry znajduje się tutaj. Znajdziecie na niej wersję demonstracyjną oraz link do sklepu. w jakim kierunku podąży nowa gra? Jakie będą dalsze losy Gloranthy? Przekonamy się wkrótce.

Mongoose Publishing zapewnia jednocześnie, że wszystkie podręczniki wydane do linii MRQ II będą kompatybilne z nową grą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz