środa, 6 kwietnia 2011

Błąd w ankiecie Galmadrina

Wydawnictwo Galmadrin, które już niebawem ma wydać na polskim rynku Zew Cthulhu ogłosiło nowa ankietę. Pyta w niej o dodatek, który chcielibyśmy ujrzeć na swojej półce. Szkoda tylko, że zrobiło to z błędem, który stawia pod znakiem zapytania jakość wydanego podręcznika. Każdy, kto choc pobieznie zna twórczość Lovecrafta wie, że jedno z jego najlepszych opowiadań rozgrywało się w Dunwich, a nie Dunewitch.

Rozumiem, że chodzi o dodatek, którego okładkę widać z boku. Panowie, miałbym prośbę, poprawcie ten błąd, tak przez wyrozumiałość dla innego fana. Ja osobiście zagłosowałem na "Beyond the Mountains of Madness".

UAKTUALNIENIE!
Zajrzałem na stronę wydawnictwa i jej administratorzy najwidoczniej przeczytali mój post, poprawiając nazwę na Dunwich. Dzięki chłopaki!!

10 komentarzy:

 1. Faktycznie żenada.
  Ja zagłosowałem na Shadows of Yog Sothoth.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paladynie, jeśli zależy Ci jedynie na poprawieniu błędu, to czy nie wystarczyłby mail do wydawnictwa? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tak jak ty Paladynie oddałem głos na "Beyond the Mountains of Madness". Bardzo chciałbym zapoznać się z tą kampanią o której sporo dobrego słyszałem.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Staszek: tutaj mam większy zasięg, nie mówię że by tak było, ale do tej pory kiedy wysyłałem maila z jakąś sprawą do firm, urzędów itp., byłem zlewany.

  @Raziel: Ja podobnie. choć trochę samolubnie: Arkham i Dunwich mam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Napisałem do nich kilkadziesiąt minut temu i dowiedziałem się, że to przypadkowy błąd (w jakimś momencie tytuły przepisywała osoba "z zewnątrz"), który poprawiono jeszcze przed Twoim wpisem. Odpowiedź dostałem praktycznie od razu, co jest pewnie dobrym znakiem – chyba w przyszłości można spokojnie kontaktować się z wydawnictwem mailowo. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. O matko, nie "jeszcze przed Twoim wpisem", tylko "tuż po wpisie, niezależnie od niego", przepraszam za czeski błąd. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. No to świetnie. Jak widać, uaktualniłem tez i mój wpis, coby dziennikarskiej rzetelności było zadość.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to ten błąd poprawiono niezależnie (a) od Twojego wpisu i (b) od mojego maila. :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziadostwo... Osoba z zewnatrz klepala ankiete to i osoba z zewnatrz bedzie robic sklad... Nalezy sie spodziewac masy podobnych literowek. Reakcja Paladyna na miejscu, jesli poprawili to super sami to super, jesli po wpisie tez dobrze bo to swiadczy o tym ze wydawnictwo sie stara i zalezy im na jakosci... :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Czyli generalnie nie ma co narzekać, tylko się cieszyć, że się dzieje. Poważnie. ;)

  OdpowiedzUsuń