czwartek, 1 kwietnia 2010

Wielki powrót!

W zasadzie trudno mi pisać składnie, bowiem dotarły do mnie dwie, wspaniałe wieści! Sam nie wiem, która lepsza, więc podam je w kolejności alfabetycznej.

Dość nieoficjalnymi kanałami dowiedziałem się, że Games Workshop zamierza odkupić od Fantasy Flight Games prawa do Warhammera RPG i kontynuować go pod szyldem wskrzeszonego Black Industries! nie wiem jeszcze w jakiej formie, ale mail Chrisa był dość jednoznaczny [cytuje tyle, ile mogę]:

We were at first delighted with new product, but later decided that it was not what this game was about. So we decided it's time to be in driver seat again, we owe this to our long-time fans!
Nie wiem, jak przedstawia się sytuacja z 40KRPG.

Wieść druga: od pewnego czasu osoby prowadzące portale Fraternity of Shadows, Beyond the Moon, Dragonalnce Nexus, Planewalker były w ścisłym kontakcie ze sobą i w końcu udało im się zawrzeć umowę z WotC, na mocy której będą mogły wydawać oficjalne dodatki do swoich ulubionych światów AD&D ze znaczkiem "official product". Dodatki te będą dostępne w formacie pdf oraz print on demand.

Rejoyce!

12 komentarzy:

 1. Fajnie, że WotC w końcu zrobiło coś co Chaosium robi od wielu lat i będą fanowskie monografie. Pytanie tylko: Wrzuciłeś logo 2E, a jak mniemam monografy będą do 3-4E?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre, dobre. Szkoda, że to 1 kwietnia :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy oba to PP czy tylko pierwszy?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziad. Uwierzyłem na początku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fuck, też się nabrałem :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Też uwierzyłem :P myślałem że będzie więcej Warhammerowego śmiechu bo GW przygotuje edycje 4 WFRP.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na szczęście od razu wyczułem pismo nosem. Może dlatego, że rano uczuliła mnie informacja o przeniesieni stolicy z Warszawy do Krakowa.

  OdpowiedzUsuń
 8. To się nazywa okrucieństwo :-P

  OdpowiedzUsuń
 9. Uff, na szczęście dziś 1 kwietnia. :P

  OdpowiedzUsuń
 10. Przez Ciebie wyszedłem we własnych oczach na pesymistę, bo już pierwszy news wywołał "nie, to za piękne, by było prawdziwe" i do drugie podszedłem z niedowiarstwem... A gdybym uwieżył, że PS będzie zreaktywowany, to bym się nazajutrz popłakał z żalu. ; )

  OdpowiedzUsuń