środa, 4 lutego 2009

Samotny Wilk w sieci

Gonzo napisał na swoim blogu o paragrafówkach, więc postanowiłem dorzucić do tematu swoje trzy silver pieces. Strona, którą poleca jest świetna, a znajduje się na niej też opis "Wojownika Autostrady". Grę przeszedłem cała, nawet mam ją (podobnie jak "Wehikuł Czasu") w domu. Do czego dążę, otóż Joe Dever, który napisał cykl, był również autorem sagi o Samotnym Wilku: grze paragrafowej w świecie Magnakai. Pomimo zapowiedzi, nie ukazała się ona na polskim rynku, ale dla osób władających mową Anglów i Sasów jest dostępna on-line pod tym adresem. Na stronie Project Aon dostępne s także materiały dodatkowe oraz część sagi o wojowniku szos. Polecam i zachęcam do lektury. Na zakończenie dodam jeszcze, że Mongoose Publishing (o którym również dzisiaj wspominał Gonzo) wyda jakiś czas temu Lone Wolf RPG oparte na mechanice d20 i rozpoczął od nowa publikację ulepszonych i przeredagowanych paragrafówek. Zainteresowani powinni zajrzeć tutaj.

3 komentarze:

 1. Znowu wracamy do początków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbiór anglojęzycznych paragrafówek:

  http://www.the-underdogs.info/gamebook.php

  W tym cztery Gary'ego Gygaxa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też miałem "Wojownika autostrady" i "Wehikuł". Miałem jeszcze taki cykl paragrafówek po angielsku o żołnierzach SAS, tytułu jednak nie pamiętam dokładnie. "SAS cośtam" - były części dotyczące operacji w różnych częściach świata - pamiętam tylko Wietnam i Liban. Dostałem to od Amerykanki, mojej nauczycielki angielskiego.

  Było jeszcze ciekawe połączenie paragrafówki z planszówką dla jednej osoby, nazywało się "Odkrywcy nowych światów". Chyba Encore to wydało jeszcze w latach 80-tych.

  OdpowiedzUsuń