czwartek, 23 lipca 2015

Awanturnika przewodnik po Wybrzezu Mieczy

Nadciąga pewna namiastka settingu. 3 listopada ukaże się efekt współpracy Green Roning Publishing i Wizards of the Coast, podręcznik zatytułowany: "Sword Coast Adventurer’s Guide". Będzie on opisywał jeden z najbardziej popularnych rejonów Faerunu - Wybrzeże Mieczy. Bez wątpienia podręcznik jest powiązany z grami komputerowymi, które mają się ukazać lub już są na rynku: serią "Baldur's Gate" czy mającym mieć niebawem premierę "Sword Coast Legends".

 • W środku podręcznika znajdziemy bogate opisy kultur, miejsc, bogów ważnych dla wybrzeża Mieczy. Obszar o którym piszą autorzy podręcznika rozciąga się od Wrót Baldura, przez Waterdeep az po Neverwinter.
 • Podręcznik będzie powiązany z kampanią "Rage of Demons" i grą komputerową "Sword Coast Legends".
 • Otrzymamy nowe pod-klasy: Rycerz Purpurowego Smoka i Swashbucklera. Klasy już istniejące w podręczniku mają zostać wzbogacone o nowe podtypy. Dodatkowo poznamy nowe rasy i tła.
 • Poznamy stan rzeczy w Zapomnianych Krainach. Dowiemy się w końcu, jak wyglądają po Pladze Czarów (Spellplague) i Rozszczepieniu (Sundering). Do podręcznika mają być dodane jedna lub więcej map.
 • Dowiemy się więcej o lokacjach ze "Sword Coast Legends", takich jak: Luskan czy Gracklstugh.

Zawsze byłem fanem skupiania się na mniejszych obszarach niż całe kontynenty, dlatego podoba mi się idea stojąca za tym dodatkiem. Opisuje on bliskie memu serce okolice, wiec chyba wybaczę, że jest to kolejne wałkowanie tego samego tematu. A co Wy myślicie o namiastce settingu?

4 komentarze:

 1. Może za rok pojawi się "Sigil", "Barovia" albo "Tyr"? Ech, marzenie :)

  "Sword Coast Adventurer’s Guide" to pierwszy dodatek do 5ed, który postawię sobie na półce - polityka wspierania linii wydawniczej kampaniami nie leży mi specjalnie, za to podręcznikiem settingowym nie pogardzę. Oby takich więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biorę w ciemno;-) , chociaż ja w odróżnieniu od Enca kompletuję 5ed bez specjalnych wyjątków.

  Rzecz na pewno bardziej użyteczna niż byłby przesadnie ogólnikowy przegląd regionów całego Faerunu. Grunt, by zachowano zdrowe proporcje, bez poświęcania nadmiaru miejsca nowym klasom i zaklęciom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ajflo, a prowadzisz te przygody?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak skończę prowadzić tą ze startera, to kto wie? ;)

  OdpowiedzUsuń