środa, 1 kwietnia 2015

Zapomniane krainy smoczej lancy


Kiedy w dedkowym światku wszyscy emocjonują się wydaniem nowej kampanii Princes of the Apocalypse, prawie niezauważony przeszedł dość ważny news. Prawdopodobnie stało się tak dlatego, że jeszcze nie opublikowano go na stronie, ale niebawem zacznie być głośno o pierwszy settingu do piątej edycji D&D!

Na swoim facebookowym profilu Margaret Weiss napisał, że ona i Tracy Hickman podpisali umowę z Wizards of the Coast, na mocy której Margaret Weiss Publishing wyda podręcznik do nowego świata. Co więcej, autorzy łączą siły z innym tuzem i mistrzem pióra - Edem Greenwoodem!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że będzie miało miejsce doniosłe wydarzenie. Firma pni Weiss odstawiła na bok licencję Marvela i przerzuciła siły na front nowego, tajemniczego produktu. Ed Greenwood założył kanał na YouTube, na którym podrzucał ploteczko dotyczące nowej odsłony Zapomnianych Krain i wspominki ze współpracy z innymi twórcami. Jednak najważniejsza poszlaka była przed naszymi nosami i jej nie zauważyliśmy.

Dwa tygodnie temu zakończył się kolejny sezon D&D Encounters w którym bohaterowie pokrzyżowali plany Tiamat. Jeśli myśleli, że to koniec, to grubo się zawiedli. Koordynatorzy Advenurer's League wzięli pod uwagę raporty  Mistrzów Podziemi, ponieważ to ich wyniki miały zadecydować o przyszłym kształcie Forgotten Realms. Wygląda na to, że Smocza Królowa zatryumfowała. Kiedy bohaterowie bronili Zapomnianych Królestw, armie smoczych władców podbiły Ansalon i teraz awatar Tiamat - Thakhisis, zamierza je poprowadzić w sukurs królowej smoków. Tam, gdzie kiedyś był Abeir, a przed nim Maztica, teraz zaczynają się zarysowywać kształty nowego świata: inwazji Ansalonu pod rządami  smoczych władców.

Efekt kampanii i starań ma być taki, że zostaną połączone dwa kultowe światy: Forgotten Realms i Dragonlance! Jeśli prace są tak zaawansowane jak sugeruje pan Greenwood i pani Weiss, to już w sierpniu ujrzymy podręcznik roboczo przezwany przez fanów FR vs. DL. Dwa popularne światy w jednym? Fajna sprawa!

1 komentarz: