czwartek, 8 stycznia 2015

Baldur's Gate 3!!!!

Nadchodzi!
Wczoraj przedstawiciele Beamdog oficjalnie przyznali, że pracują nad kolejną odsłoną gry. Tajemniczy Projcet Y okazał się być trzecią częścią mojej ukochanej gry komputerowej. Co o niej wiemy?

 • Gra będzie działała na silniku Infinity, tak jak dwie poprzednie części i inne produkcje ze stajni Black Isle.
 • Jako że historia potmka Bhaala jest w mniejszym lub większym stopniu zamknięta, nie będziemy kontynuowali wydarzeń po Tronie Bhaala. Zamiast tego, gra opowie o tym, co się wydarzyło pomiędzy pokonaniem Sarevoka, a schwytaniem naszego bohatera i jego kompanów przez Irenicusa.
 • Oficjalne ogłoszenie gry, jej tytułu czy daty wydania jest zaplanowane na późną wiosnę.
 • Otwartą kwestią pozostaje mechanika, na której będzie działała gra. Od razu pojawiły się pytania, czy będzie to piąta edycja D&D? Sprawa jest jeszcze otwarta, żadne decyzje nie zapadły, ale dość powiedzieć, że ludzie w studio Beamdog szykują się do pierwszej kampanii.
TUTAJ możecie prześledzić AMA na Reddicie, gdzie pojawiło się sporo informacji.

Skoro był Projekt Y, pozostał Projekt Z. Zapowiedź jest dość humorystyczna, mam nadzieję, że oznacza Planescape: Torment Enhanced Edition.

Poniżej zdjęcia, które "wyciekły" na forum.
6 komentarzy:

 1. Te grafiki to musi być fake albo inny fanmade, nie wierzę, żeby mieli czelność wydawać nową grę która wygląda jak z 2000 roku. Jeszcze tylko brakuje, żeby napisali, że zachowają oryginalną mechanikę, czyli AD&D 2, zasady sprzed 25 lat. To wszystko wygląda raczej na zapowiedź moda do BG2.
  Do pierwszego kwietnia jeszcze trochę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam czekam na grę która będzie wyglądała jak z 2000 roku. Baldur's Gate enhanced edition pokazuje, że to może wyglądać dobrze. Mechanika na bank będzie 5th ed. Wczoraj miałem przyjemność przeglądać podręczniki i jestem mile zaskoczony. Nawet się zastanawiam, czy by sobie nie sprawić.
  Nie ma co ukrywać, tyle lat po premierze drugiej części, oraz siostrzanych Icewind Dale, trzecia część jest skierowana głównie do dawnych graczy, takich jak ja, 30-latków, chcących zagrać "w coś co już znają".

  OdpowiedzUsuń
 3. @Litohoro: Ale zobacz, jak wyglądać mają Tides of Numenera albo Pillars of Eternity. Nie jest to oszałamiająca oprawa graficzna, ale widać, że to nowa gra utrzymana w starym stylu, a nie stara gra sprzedawana jako nowość :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem, wyglądają dobrze i nie obraziłbym się gdyby tak wyglądać miał BG3 ;) Chodzi mi bardziej o to, by nie wymyślili nagle, że będzie ta gra miała zupełnie inny styl, tak jak miało miejsce w przypadku Fallout (nie mówię od razu, że FPP, ale by nie przeszło w CzyDe a la NWN) :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekaw jestem czy to dziwne studio ma dość $$ i jaj żeby faktycznie kupić licencje od Hasbro.

  OdpowiedzUsuń
 6. Raczej nie BG 3 a ledwie 1.5, czyli jakieś fabularne przejście między cz. 1 a 2.
  Od miernych wyrobników... podziękuję.

  Już by PoE by lepiej popromowali ludzie, bo ro jest prawdziwy sukcesor BG z odpowiednimi ludźmi na pokładzie...

  OdpowiedzUsuń