wtorek, 27 maja 2014

D&D za darmo? Legalnie!

Dzisiejsze Legendy&Wiedza Mike'a Mearlsa okazały się prawdziwą bombą. Ledwo poznaliśmy plan wydawniczy nowej edycji i ochłonęliśmy po zapoznaniu się z cenami podręczników, a już gruchnęła wieść, że nowa edycja będzie... za darmo!

Ale to nie wszystko, kilka dni wcześniej poznaliśmy szczegóły paru projektów organizowanej gry, może uda nam się do nich dołączyć?

Adventurer's League to program zorganizowanej gry, który pozwoli nam współgrać, ale też i współzawodniczyć z innymi fanami D&D. Mistrzowie Podziemi będą mieli dostęp do szczegółowo opracowanych materiałów, które ułatwią im obowiązki, a organizatrzy konwentów zyskają kolejny wabik, przyciągający gości.

Choć Tyranny of Dragons będzie częścią Ligi, to nie będzie stanowiła jej jedynego elementu. Historie i opowieści mają być najważniejsze. Nasi bohaterowie będą mogli dzięki nim wstąpić do pewnych frakcji, za sprawą których zyskają wpływ na Zapomniane Krainy. Nasze postacie będą mogły zdobywać skarby, specjalne przedmioty i rosnąc w siłę, a wszystko to oficjalnie, bez krzywych spojrzeń i kąśliwych uwag: "Wasz DM na TO pozwala".

Program Adventurer's League będzie się składał z następujących wydarzeń:

D&D Epics. Obecnie, każdy nowy sezon D&D Encouters zaczyna się od launch week. Te wprowadzeniowe przygody spotykały się z mieszanymi uczuciami: większość z nich była po prostu pierwszym spotkaniem z kampanii. Ta ma się zmienić. D&D Epics ma być jedną, krótką przygodą, za zapadającą w pamięć, jak szturm na wieżę maga czy zakradnięcie się do zamku w chmurach, należącego do króla burzowych gigantów.

Pierwszym z tych spotkań będzie rozegranie przygody Corruption in Kryptgarden, będącej preludium do kampanii Tyrany of Dragons.

D&D Encounters. Spotkania nigdzie nie odchodzą, będą się nadal odbywały. Z poczatku będą stanowiły adaptację przygód, wchdozących w skład Tyranny of Dragons, dostosowaną do bardziej przypadkowego, nieregularnego grania w sklepie, zamiast domowym zaciszu. Będą połączone z główną kampanią tak, że z łatwością da się spiąć wątki z jednego i drugiego, a także zmieniać styl rozgrywki do woli.
Co zaskakujące (ale wbrew pozorom na minus), to powrót do papierowej wersji przygód. A przeniesienie Encounters na format cyfrowy było takim skokiem na przód...

D&D Expeditions. To program przeznaczony dla grania ka konwentach i ma być częścią składową głównego wątku fabularnego. Akcja przygód ma się rozgrywać w różnych rejonach Morza Księżycowego (Moonsea). Te przygody mają być dostępne w formacie elektronicznym.

Na koniec informacja, która zwabiła czytelników do lektury artykułu.

Mike Mearls poinformował, że nowa edycja D&D będzie dostępna za darmo, w formacie pdf. Spieszę od razu wyjaśnić, nie będzie to "święta trójca" podręczników, a raczej coś, co porównał do Rulex Cyclopedia, czyli zbiór zasad pozwalających nam stworzyć i poprowadzić postacie od 1 do 20 poziomu.

Do dyspozycji będziemy mieli 4 klasy postaci: wojownika, złodzieja, kleryka i czarownika, a z raz elfy, krasnoludy, niziołki i ludzi. Innymi słowy żelazny kanon.

Mam nadzieję, że taka forma prezentacji, "obfite demo", przyciągnie wielu graczy nowych i tych co odeszli. Pod warunkiem, że gra będzie fajna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz