piątek, 24 stycznia 2014

Tyrania Smoków - Pierwsza kampania piątej edycji D&D!

Wygląda na to, że machina promocyjna piątek edycji D&D zaczyna ruszać. Wiemy już, że premiera została zapowiedziana an 2014 rok, zapewne na GenConie zobaczymy, jak prezentuje się nowa odsłona matki gier RPG.

Tymczasem pojawiła się informacja o tym, jak będzie prezentowała się pierwsza kampania, w której będziemy mogli wykorzystać finalne, pełne zasady piątej edycji. Jej tytuł to Tyranny of Dragons. Kampania ukaże się wraz z publikacją nowej edycji, a więc w lecie tego roku.

W Tyranny of Dragons mamy stanąć przeciwko machinacjom pięciogłowej smoczycy, pramacierzy tego gatunku, Tiamat. Wydawcy zapewniają, że będzie to iście epicka kampania, w której bohaterowie będą mogli stanąć oko w oko ze zła boginią i... ją zabić!

Kampania ma dać szansę na grę zarówno w tradycyjnym sensie, jak i z wykorzystaniem technologii cyfrowych i mobilnych. Z wypowiedzi można wnioskować, że ma to być coś w rodzaju doświadczenia społecznościowego. Nie wiadomo, jak kampania będzie modyfikowała podstawowe zasady (oraz czy tak się stanie).

AKTUALIZACJA!
Wygląda na to, że Tiamat postanowiła zagarnąć dla siebie Torli. Smoki szerzą strach, pożogę i śmierć na całym Wybrzeżu Mieczy i Północy. Nikt nie jest bezpieczny, a nieba stały się wrogie. Kilka lat wcześniej Kult Smoka próbował wypełnić pradawna przepowiednię, ale poczynania bałwochwalców spełzły na niczym. Teraz, pod nowym przywództwem, próbuje oswobodzić Tiamat z Dziewięciu Piekieł i odbudować smocze imperium, jakie rozciągało się na Torlilu wiele tysięcy lat wcześniej. Kult Smoka zapewnił sobie już przychylność złych żmijów w całych Krainach, teraz potrzebuje jedynie pięciu pradawnych smoczych masek...

ŹRÓDŁO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz