niedziela, 16 czerwca 2013

Morderstwo we Wrotach Baldura

Wreszcie pojawiły się jakieś informacje na temat przygody, która rozpocząć The Sundering, ciąg wydarzeń, które zadecydują o przyszłości Zapomnianych Krain. Na stronie Wizards of the Coast pojawiła się krótka zapowiedz przygody, jej okładka, cena i kilka szczegółów na temat tego, co znajdziemy w dodatku.

"Bogactwo spływa do Wrót Baldura, jak woda ze strumieni do rzeki. Bogacze liczą zyski skryci za murami pałaców na wzgórzach, rzemieślnicy pracują w pocie czoła, ale masy biedoty tłoczą się w slumsach. Pieniądze i władza owocują skandalami, intrygami, zbrodnią i religijnymi ekscesami... a także morderstwami. Nikt nie może się czuć bezpieczny, gdy kroczy po zalanych deszczem, ciemnych ulicach. W tajemnych chramach wznosi się modły do dziwnych i nieznanych bóstw. W mieście szerzy się zepsucie, a liczba zabitych rośnie z każdym dniem..."

Dodatek (czyżby w pudełku??) będzie się składał z dwóch podręczników. Pierwszy, liczący 64 strony opisuje Wrota Baldura w czasach poprzedzających Rozbicie.

Drugi, mający 32 strony to przygoda. W jej trakcie bohaterowie zmierzą się z pradawnym złem, o którym wszyscy myśleli, że jest martwe.

Dodatkowo w skład Murder in the Baldur's Gate będzie wchodził specjalny ekran dla Mistrza Podziemi. Cena, niecałe 35 dolarów, do sklepów trafi 20 sierpnia 2013 roku.

Okiem Paladyna
Po pierwsze, przyjrzyjcie się okładce... Chodzi mi o logo u góry, rozpoznajcie je? Czaszka otoczona wianuszkiem łez. To chyba wystarczająca podpowiedź, kim lub czym jest owo pradawne zło, o którym wszyscy myśleli, że jest martwe. Pytanie, które nurtuje mnie najbardziej, to czy  intryga będzie jakoś powiązana z wydarzeniami z Baldur's Gate? Bardzo, bardzo chciałbym, aby tak się stało. Może to nasza postać otworzy drogę do powrotu Bhaala?

Sprawa druga, to layout. Dość mocno przypomina promocyjny dodatek Ghost of Dragonspear Castle, który ma prezentować D&D Next. Czy w przygodzie zobaczymy jakąś mechanikę, czy raczej będzie jej pozbawiona? Musimy poczekać.

Skoro już mowa o Ghost of Dragonspear Castle, będzie sprzedawany jedynie na GenConie. Czy ktoś z czytelników się wybiera, mógłby dla mnie zamówić i kupić? Oddam pieniądze i koszta przesyłki, bo raczej w tym roku się nie wybiorę do Stanów...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz