środa, 7 września 2011

Który ze światów trzeciej edycji lubisz?


Dziś chciałem zapytać czytelników, który ze światów Dungeons & Dragons jakie przyniosła trzecia edycja polubili. W zestawieniu znalazły się te settingi, które ukazały się drukiem.

Gorąco zapraszam do głosowania i komentowania.

6 komentarzy:

 1. Iron Kingdoms też są ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zagłosowałem na FR, ale tak samo lubię Dawnforge i Ravenloft, z dawnych czasów miło wspominam też Greyhawk.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zagłosowałem na Greyhawk, bo wydaje mi się (przynajmniej z tych światów, które znam z tej listy) najmniej uporządkowany. Mierzi mnie skatalogowanie całego świata, jak to miało miejsce w FR. Nieszczególnie przepadam również za wciskaniem rozwoju techniki w fantasy, natomiast światy oparte na rozwinięciu jednego (czasami bardzo fajnego) pomysłu, fajnie się czyta, można też zagrać w nich parę niezłych sesji, ale kiedy blask nowości blednie, jakoś mnie nużą.

  Wychodzi na to, że nic tylko narzekam :-)

  BTW. Na dniach zaczynam prowadzić nową dużą kampanię w D&D 3.5

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na raporty z tej kampanii 3.5 ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. @Krzemień

  Trochę się chyba pospieszyłem z deklaracjami. Okazuje się, że gracze się mi rozjechali i jak zaczniemy do końca września, to będzie to trzeba uznać za sukces :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie się najbardziej podoba Eberron. Z jednej strony klasyczne fantasy (zasada: wszystko co jest w D&D, jest i tutaj), a z drugiej ciekawe pulpowe (noir?) smaczki - plus polityka i walka stronnictw.

  OdpowiedzUsuń