sobota, 12 kwietnia 2014

Kilka wieści o Tyranny of Dragons

W ten weekend trwa PAX East, czyli konwent, na którym obecna była ekipa Wizards of the Coast. Oprócz spotkań, rozmów z fanami i prezentacji produktów a raczej planów), projektanci opowiedzieli kilka rzezy o nadchodzącej kampanii. Cześć z nich już znamy, pojawiło się za to kilka nowych informacji. Zapraszam do lektury szybkiego podsumowania.

  • Ogólne założenie kampanii jest następujące: Tiamat, królowa smoków, od lat uwięziona była w Dziewięciu Piekłach. Kult Smoka postanaiwa ją uwolnić, lecz by tego dokonać musi pięć masek, które wspomogą złe smoki.
  • Z jednej strony konfliktu znajdą się Czerwoni Czarodzieje i Kult Smoka, po przeciwnej staną Harfiarze Sprzysiężenie Lordów, Szmaragdowa Enklawa oraz... Zhentarimowie!
  • Tłem i areną, na której rozgrywać się będą wydarzenia "Tyranny of Dragons" będą dobrze nam znane okolice: Baldur's Gate, Neverwinter oraz Waterdeep. Każde z tych miast będzie oblężone przez smocze siły.
  • Kampania zostanie wydana jako osobny suplement, wspierający nową edycję.
  • Kampania ma być multimedialnym i wieloplatformowym doświadczeniem. Oprócz normalnych przygód, odciśnie swoje piętno na grach zorganizowanych (D&D Encounters?), na Neverwinter MMO oraz kilku innych gałęziach rozrywki, ale szczegółów nie ujawniono.
  • Choć Zapomniane Krainy mają być głównym światem nowej edycji, to projektanci nie zapominają o innych settingach. Chris Perkins zapowiedział, że już niebawem mają się ukazać materiały związane z Ravenloftem! Nie zostanie zapomniany Eberron
  • Jeff Grubb w komentarzu do informacji, jakie uzyskał w prywatnej rozmowie napisał: "Buhahaha, modrony wracają!" Podobną informację mozna znaleźć w źródle tej informacji. Jak wiadomo, modrony to istoty, które pojawiły się w Planescape, czy oznacza to powrót Wielkiego Koła w starej postaci?
  • Teraz prawdziwa bomba, choć nie potwierdzona przez Chrisa Perkinsa. Margaret Weiss napisała, że WotC poszukuje autora, który pracowałby nad Dragoonlance! Półżartem, półserio dodała, że musi się skontaktować z szefostwem firmy, bo ona i Tracy Hickman są gotowi wrócić do pracy nad settingiem. Czy doczekamy się powrotu legendarnych opowieści (i podobnego resetu, jak w przypadku Dark Suna?)?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz