niedziela, 9 lutego 2014

ZjAva 5 - paladyńska prelekcja i sesja!

Witajcie!
Chciałem powiedzieć, że będę na piątej edycji ZjAvy. Tym razem jako prelegent i Mistrz Gry. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do Budynku XXI Liceum Ogólnokształcącego imienia Hugona Kołłątaja przy ulicy Grójeckiej 93 w Warszawie.
"Lepsze jest wrogiem dobrego". "Jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego". Te maksymy znalazły odbicie w losach wielu światów (A)D&D, które projektanci zepsuli ulepszeniami. Choć Dar Sun uniknął losu, jak stał się udziałem Dragonlance, w jego przypadku też nie było wesoło.
Zamierzam opowiedzieć, jak się zmieniał świat, dlaczego zostały podjęte pewne decyzje, co za nimi stało i jaki wpływ na realia świata miał przemysł rozrywkowy.
Zapraszam do sali P1.
Po prelekcji poprowadzę sesję. Będzie to oryginalny scenariusz pod tytułem "Freedom!", który stanowił pierwszą część kampanii, powiązanej z "Prism Pentad", pięcioksięgiem Troy'a Denninga.

5 komentarzy:

 1. Zjava zmieniła adres: gimnazjum nr 48 przy ul. Deotymy 25/33.

  OdpowiedzUsuń
 2. Są jeszcze miejsca w sesji? Jeśli tak, to zaklepuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wnerwiku, trudno mi powiedzieć. Mogę poprowadzić do sześciu osób, a jak napisała mi pani Menio "Zainteresowanie jest spore". Szczegóły mam znać w czwartek. Jeśli chętnych będzie więcej niż wolnych miejsc, będę musiał jakoś wyłonić graczy. Aby nie było nieporozumień, że na przykład promuję znajomych czy czytelników bloga, pewnie zrobię "wejściówkę". Pomiędzy moją prelekcją, a sesją są 2 godziny przerwy, więc będzie czas na kolokwium :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpytywanie z Dark Suna? Akurat jestem w miarę "na bieżąco", gram właśnie w "Dark Sun: Shattered Lands" z 93 roku, może się uda :p

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla czytelników bloga powinna być osobna sesja, o.

  OdpowiedzUsuń