wtorek, 31 lipca 2012

Baldur's Gate Enhanced Edition - pierwsze szczegóły

Wreszcie znamy pierwsze konkretne informacje dotyczące odświeżonej wersji Baldur's Gate. Informacja o jej wypuszczeniu pojawiła się już jakiś czas temu, ale twórcy trzymali karty przy orderach. Teraz wiemy coś więcej, ponad to, że będzie wspierała kilka platform. Wersja PC ma być najbogatsza, a poniżej kilka słów na ten temat.

Po pierwsze w wersji rozszerzonej dostaniemy ponad czterysta poprawek względem poprzedniej wersji gry. Z tego co widziałem na Tweeterze Trenta Ostera (o moim fanbojstwie niech świadczy fakt, że zarejestrowałem się jedynie po to, aby czytać jego wpisy), będzie możliwość używania elementów, które w grze się znajdowały, ale były wyłączone. Podobny efekt uzyskać można było dzięki modom do oryginalnej wersji.

Po drugie poprawiono tryb dla wielu graczy i, co najciekawsze, będzie można grać wspólnie, bez względu na platformę, którą wykorzystuje gra. Skoro już o tym mowa, to będziemy mogli się bawić na komputerach, iOS i niebawem na Androidzie.

Po trzecie, otrzymamy wzbogacona ścieżkę dźwiękową i wsparcie dla ekranów panoramicznych, rzecz jasna w należytej rozdzielczości.

Szczegółowy opis usprawnień znajdziecie TUTAJ.

Jeśli same sprawy techniczne zapowiadają się ciekawie, to zmiany w samej grze są dla mnie jeszcze bardziej zachęcające. Gra przybiera nowych rumieńców nie tylko za sprawą usprawnień technicznych, ale otrzymamy kilka nowych dodatków. W skład Enhanced Edition będzie wchodził od razu dodatek Tales from the Sword Coast oraz kilka elementów, stworzonych specjalnie z okazji reedycji:

Po pierwsze będzie to przygoda The Black Pits. W jej ramach wyprawimy się do Podmroku, gdzie czeka nas udział w zupełnie nowej formie rozgrywki. Czy trafimy na arenę gladiatorów, czy może na widownię? Czas pokaże. Więcej informacji TUTAJ.

Po drugie otrzymamy trzech nowych bohaterów, całkowicie spoza dotychczasowego zestawienia. Wykraczają oni poza żelazny kanon AD&D, stanowiąc wycieczki w stronę późniejszych edycji lub materiału opcjonalnego.

Do naszej drużyny będziemy mogli dołączyć mnicha z Calimshanu Rasaada Yn Bashira. wychowany na ulicach miasta, został otoczony opiekę i teraz stanowi ucieleśnienie credo Zakonu Słońca. Za jego sprawą zwiedzimy Chmurne Szczyty, dające według twórców dodatkowe cztery godziny grania. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Drugim towarzyszem będzie półelfka Neera, która jest dzikim magiem. Jej czary są potężne, ale działają w nieprzewidywalny sposób, obracając się niekiedy przeciwko niej samej. Nasz bohater będzie mógł nawiązać z nią romans, a sama czarodziejka zwiedzie nas w okolice Wieży Durlaga, gdzie spędzimy cztery godziny na badaniu tajemnej kryjówki. Jesli chcecie poznać Neerę, zapraszam TUTAJ

Na koniec do naszej kompanii może przyłączyć się półorczy czarny rycerz Dorn Il Khan. Dzięki niemu sami będziemy mogli przejść na "ciemną stronę" i przyjąć jego profesję. Zainteresowanych zapraszam TUTAJ

Premiera gry już 18 września. Zainteresowanych zakupem preorderu zapraszam TUTAJ

6 komentarzy:

 1. Can't wait, Neera mnie przekonała :P.

  Peace,
  Skryba.

  OdpowiedzUsuń
 2. I jest powód żeby kupić porządny tablet, albo nowego lapka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z Tabletem bądź ostrożny, doczytałem się, że nowe postacie i przygoda będą dostępne jedynie w wersji PC!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak swoją drogą to ciekawe czy jest jakieś rozsądne wyjaśnienie tego faktu? Czy po prostu chcą wypromować wersję na PC (która jak znam życie będzie najdroższa)?

  Swoją drogą marzy mi BG na xboxa. Wtedy mógłbym w spokoju popykać przed odpowiednio dużym ekranem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ponoć ma być polska wersja językowa. Zapowiada się więc nieźle.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak rozbudują dialogi i bantery w drużynie do poziomu dwójki to będzie pięknie ;)
  Ciekaw jestem jakie to będzie miało wymagania...

  Nie podoba mi się pomysł z Podmrokiem. W prawie każdej grze opartej na DnD męczą Podmrok. BGII, IDII, NWN... Aż dziw, że w Tormencie go nie ma :P

  OdpowiedzUsuń