piątek, 18 marca 2011

Pathfinder Basic Game

Paizo ogłosiło wydanie pudłekowej wersji Pathfindera. Ma to być zestaw wprowadzający do systemu, pozwalający na rozpoczęcie gry, a potem podniesienie postaci do piątego poziomu doświadczenia, który projektanci uważają za pewien punkt graniczny. [James Jacobs: [We at Paizo have always viewed 5th level as the end of low-level. It's got capstones (fireball!), but it doesn't edge into the rather complex arena of iterative attacks. 5th level, for those reasons and more, is a good break off point]. 
Gra ma być wydana w pudełku (moda na powrót boxów się utrzymuje) i być po brzegi wypełniona treścią oraz przydatnymi pomocami.Eric Mona ujawnił, że wewnątrz znajdziemy książkę dla graczy, Prowadzącego oraz przygodę. Dodatkowo w środku znajdą się nie figurki, ale pionki, podobne jak w grze Kill Doctor Lucky. Czyli wygląda na to, że będzie to coś w rodzaju abstrakcyjnych figur, podobnych do szachowych. Dóbr ma być tyle, aby kupujący byli szczęśliwi, a Paizo nie nie dołożyło do interesu. [Eric Mona: Just wait until we post the contents. This is going to be absolutely STUFFED with high-value materials. We're putting as much stuff in this box as we can without losing money]. Punkt za szczerość wobec klientów!


Tytuł gry, czcionka, data wydania nie są jeszcze potwierdzone, ekipa Paizo będzie na bieżąco informowała o postępach. Ilustracja Wayna Reynoldsa zostaje.

Jeśli o mnie chodzi, to nowy produkt odrobinę rozmija się z oczekiwaniami. Liczyłem na Pathfindera wersję lite pozbawiono komplikacji, odchudzoną z zasad, modyfikatorów sytuacyjnych, co bardziej skomplikowanych zasad. W przypadku zapowiadanej gry sądzę, że otrzymamy raczej skrót reguł oraz informacje potrzebne do gry do piątego poziomu doświadczenia, ale nie wiem, czy będziemy mieli do czynienia z uproszczeniem zasad (CMB, CMD, manewry itp). Pożyjemy, zobaczymy.

Tekst oryginalny znajduje się tutaj.

2 komentarze:

  1. Od boxa do D&D zacząłem szerszą przygodę z RPG, więc mam do takich przedsięwzięć sentyment. Jestem ciekaw, jaki będzie ostateczny koszt i co znajdzie się w pudełku, bo oczywiście od tego zależy powodzenia całej akcji. Cóż, wypada poczekać. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygląda to na piękny skok na kasę.

    OdpowiedzUsuń