czwartek, 17 czerwca 2010

Free RPG Day 2010!

"Jest rok 1963. Świat z wypiekami na twarzy ogląda "Lawrance'a z Arabii", na ekrany wchodzi pierwszy film o przygodach Jamesa Bonda, beatlemania ogarnia Anglię, a John F. Kennedy jest prezydentem Stanów Zjednoczonych. Europa, choć podzielona, odzyskuje siły po II Wojnie Światowej. Jej wschodnia część buduje "światły ustrój", a zachodnia wchodzi w okres dobrobytu. Młodzież bawi się na dancingach, a starsi próbują zapomnieć o koszmarze II Wojny Światowej.

Są jednak tacy, którzy pamiętają je aż nadto dobrze. Dla niektórych to nie był koszmar, a podwaliny Nowego Lepszego Świata. Są na koniec ludzie, dla których wojna bynajmniej się nie skończyła..."


"Tajemnica więźnia numer siedem" to przygoda dla początkujących i doświadczonych bohaterów, którzy będą dość odważni, aby rozwiązać dziwną sprawę. w grę wchodzi bezpieczeństwo Anglii, tak przynajmniej może się zdawać na początku, ale szybko okaże się, że stawka jest znacznie wyższa. Co mają wspólnego tajemniczy więzień stanu, przedwieczne zło z mokradeł i nielegalna stacja radiowa? Czemu strażnicy więzienni znieśli do piwnic placówki wszystkie piecyki i grzejniki, palą meble i boją się nocą opuszczać swoje kwatery? Kto jest uwięziony, a kto jest strażnikiem?


19 czerwca odbędzie się kolejny Free RPG Day. Do tegorocznej akcji włączą się polscy wydawcy i fani. Choć w tym roku nie odbędą się w naszym kraju zorganizowane spotkania, to pewną namiastkę święta dla graczy już mamy. Miejmy nadzieję, że inicjatywa "chwyci" i nabierze rozmachu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz